Rezultate experiment: cât costă să mănânci bio o lună?

luna bio cat costa sa mananci bioUite că s-a terminat și luna noiembrie, o lună în care am derulat un experiment ale cărui rezultate sunt foarte interesante: am mâncat exclusiv bio (mai multe detalii mai jos), în ideea de a afla cât costă să mănânci doar mâncare bio, timp de o lună. Am scris inițial despre experiment aici și am vrut să fac un update după două săptămâni, când cheltuielile păreau să o ia razna, dar din păcate timpul nu mi-a permis. Așa că vedem direct rezultatele experimentului bio timp de o lună!

Înainte de toate, trebuie să spun că personal cred că este imposibil, în momentul de față, cel puțin în orașul în care trăiesc eu (Drobeta Turnu Severin) să mănânci exclusiv organic. Nu vorbesc despre prețuri, ci despre dificultatea de a găsi ceea ce îți trebuie. Mâncarea trebuie să fie cât mai variată cu putință, lucru imposibil momentan. De exemplu, ne-a fost aproape imposibil să găsim carne bio!

Haideți să vă zic întâi, pe scurt, ce a însemnat “exclusiv bio” (care n-a fost deloc exclusiv), după cum am explicat și în primul articol:

– am folosit multe ingrediente pe care le aveam deja în casă (ulei, oțet, sare, zahăr, condimente, o mică parte mâncare: niște biscuiței organici, o pungă de năut bio și una de linte).

– alimente care nu au fost bio: pește proaspăt, o parte din pâine (am găsit până la urmă pâine ecologică la Carrefour – nu știam că au așa ceva), carne de porc (am mâncat două prânzuri, plus un grătar în a treia zi), două ieșiri în oraș (nu sunt trecute la costurile totale), 6 ouă (am rămas fără și nu am mai găsit bio când am avut nevoie), trei avocado însemnând trei mic dejunuri pentru mine, cam toate fructele (mere, banane, portocale, pere), brânză, mare parte din roșii și alte legume (în special pentru ciorbă). De asemenea, de câteva ori când am fost la plimbare am cumpărat porcărioare care nu erau bio (covrigi, covrigei, lucruri de genul)

Cu alte cuvinte, cred că putem spune că dintr-o lună, cam o săptămână s-ar putea încadra lejer la mâncare “ne-bio”. Probabil dacă ar fi să facem din nou experimentul, am reuși să consumăm mai mult bio, mai ales acum că avem ceva experiență, știm ce și când să cumpărăm de la magazine – și unde.

De unde am făcut cumpărăturile pentru luna bio?

Majoritatea mâncării a venit de la Dried Fruits – un colet de aproape 300 de lei conținând diferite tipuri de nuci și alune, fasole, paste bio, chia, linte, orez integral, fructe deshidratate și câteva supe instant, bio.

Am facut o comandă de aproap 200 de lei la BioPortal – am cumpărat miere și un gem excelent de zmeură fără zahăr (pe care îl recomand din suflet!), fulgi de ovăz pentru dimineața, două punguțe de orez semi-preparat și ronțăiele (covrigei, biscuiți etc).

Restul a fost cumpărat de la supermarketuri în general: Carrefour a fost principala noastră sursa de aprovizionare, fiindcă au probabil cea mai variată ofertă bio la noi în oraș. Din păcate, deseori am găsti fructe și legume în stare foarte proastă și a trebuit să cumpăram variante ne-bio. Cu mare surprindere și plăcere am descoperit, însă, Lidl: mai mereu au avut promoții la legume și fructe bio, prețuri mai bunde decât la Carrefour și produse mai proaspete. Întâmplător am ajuns acolo, dar am devenit fan.

Am cumpărat pui bio de la o carmangerie locală, dar am dubii în privința faptului că era într-adevăr certificat organic (se vindea vărsat, neambalat) și am descoperit un mic magazinaș cu legume și fructe organice, dar nu am cumpărat decât cartofi și pere bio de două ori. Nu aveau o ofertă prea variată.

Astept si la noi ceva de genul...

Astept si la noi ceva de genul…

În final, a trebuit să mergem o dată la DM: am cumpărat niște piureuri bio la borcan de la ei, pentru copil – au prețuri foarte bune. Am cedat ispitei și am mai luat niște pungi de covrigei și biscuiței.

Cât a costat să mâncăm o lună bio?

Suntem o familie de 3: soția, băiețelul de 2 ani jumate și eu. Inițial am vrut să separ cheltuielile (felurile de mâncare, fructele, dulciurile și porcărioarele și mâncarea pentru copil), dar m-am încurcat până la urmă – iar separarea mâncării copilului care a mâncat împreună cu noi era și mai dificilă – așa că am suma totală:

1999,95

Aproape 2000 de lei, suma incluzând și mâncarea care nu a fost bio. Practic, toată mâncarea pe luna noiembrie ne-a costat atât.

Partea bună? Am mai rămas cu o parte din mâncarea cumpărată (mai avem cam o jumătate de pungă de chia, linte, miere, orez, fructe deshidratate și alune, plus ce mai rămăsese în frigider: niște lapte, iaurt, roșii și un castravete bio). Estimez că mai avem mâncare în valoare de 100 de lei, dar nu o scad – las suma așa cum este.

Ce am învățat din luna bio?

Sincer, mie nu mi se pare extrem de scump, dacă într-adevăr există beneficii (alimente curate, lipsa conservanților și a chimicalelor). Noi cumva reușim să cheltuim mult pe mâncare în fiecare lună, deci diferența nu este uriașă – dar este, peste 100 de euro lunar și astea se adună.

Din luna bio am învățat că este dificil să mănânci exclusiv organic in momentul de față. Comparativ cu produsele obișnuite, mâncarea organică exte extrem de scumpă. Am ales intenționat luna noiembrie pentru a nu simți atât de mare diferența la legume (când în piață erau 2 lei kg de castraveți și 3 cel de roșii…) dar tot mi s-au părut extrem de scumpe. Pe de altă parte, lucrurile cumpărate online, uscăturile, nu îmi par atât de scumpe: orez, paste, fasole și toate cele cred că vom încerca să le înlocuim cu varianta bio.

Nu ne-am simțit mai bine, mai sănătoși, mai împliniți mâncând bio. Nu am slăbit, nu ne-am îngrășat, nu s-a întâmplat nimic deosebit. Parcă am mâncat ceva mai puțin și parcă aș zice că am mâncat mai puține porcărioare decât de obicei, dar nu îmi dau seama.

Ce aș face diferit? În primul rând, aș comanda mai mult online. Prețurile sunt mult mai bune decât în magazine și merită efortul unei comenzi consistente o dată pe lună. Acum știu mai bine prețurile din magazine și aș cumpăra mult mai mult de la Lidl, de exemplu, care mereu par să aibă câte o promoție. Aș face stocuri dacă prind promoții, m-aș uita mai des la raionul cu termen de valabilitate scurt – cel puțin la noi în oraș, acolo ajung mereu produse bio.

Aș continua să mănânc exclusiv bio?

Sincer, da. Aș face asta oricât de des aș putea, deși mintea mea refuză să accepte să plătească pe un avocado bio 10 lei, în cazul în care unul normal, mai mare, este 3 lei. Și tot așa. Dar cu siguranță nu o voi face. În acest moment nu ne permitem să mâncăm exclusiv bio, dar voi continua să consum cât mai multe alimente organice: unele chiar sunt similare la preț cu cele normale și probabil orice bonus ajută.

Trebuie luat în considerare, de asemenea, că am mers în această lună bio având cu un ochi în portofel. Probabil că am fi putut foarte lejer să cheltuim de trei ori mai mult pentru a lua toate “nebuniile” bio disponibile și trebuie să recunosc că multe dintre ele reușesc să îți fure atenția. Partea proastă este că multe dintre ele nu sunt prea sănătoase (mult zahăr, multă grăsime). În același timp, probabil că am fi reușit să reducem cheltuielile dacă renunțam la niște mofturi (covrigei, biscuiței…)

Nu știu cât de folositoare sunt aceste date, dar sper să vă ajute. Puteți încerca un astfel de experiment timp de o săptămână, pentru a vedea unde sunteți. Sau puteți ignora complet “prostia asta bio”. Cum vreți!